Novela energetického zákona s účinností od 18. 8. 2011

18. 8. 2011

Dne 18. 8. 2011 vešla v platnost Novela energetického zákona č. 211/2011, s výjimkou § 17d, který je platný od 1. 1. 2012.

Z pohledu ochrany zákazníka jsou nejdůležitější změny specifikovány v paragrafu 11a.

Informace o novele zákona na srovnejenergie.cz

Novela zákona přináší větší bezpečnost pro zákazníky. Naše společnost řadu těchto opatření má ve svém kodexu pro zákazníky již od počátku své působnosti.

Například:

  • V případě uzavření smlouvy mimo prostory obvyklé k podnikání (podomní prodej) možnost odstoupit do 1 měsíce. ELIMON a.s podomní prodej nikdy neprovozoval a jsme zásadně proti.
  • Při odstoupení od smlouvy si obchodník nesmí účtovat žádné poplatky. ELIMON a.s. nikdy žádné poplatky neúčtoval, nemáme ani žádné jiné skryté poplatky za uzavření smlouvy, apod.
  • Obchodník je povinen stanovit zálohové platby v rozsahu spotřeby za předchozí srovnatelné spotřeby. ELIMON a.s. stanovuje zákazníkům výši měsíčních záloh jako 1/12 vypočtenou z předpokládané spotřeby, která odpovídá spotřebě za minulé období.
  • Obchodník je povinen zákazníkům umožnit neznevýhodňující výběr způsobu platby. Zákazník si může sám stanovit způsob platby.
  • Tato Novela energetického zákona napomůže poctivým obchodníkům, přináší větší bezpečnost pro koncové zákazníky a také posiluje pravomoci Energetického úřadu.

ELIMON a.s., Vaše Svěží energie

Přidejte se k nám a šetřete díky naší Svěží energii.

Je to snadné. Stačí se nám jen ozvat.

Nechte nám kontakt, zavoláme vám

Nemáte čas to teď řešit? Nevíte, co si připravit? Nic se neděje. Zavoláme vám a předáme si všechny potřebné informace.

Děkujeme za odeslání formuláře.

Nezávazná cenová nabídka

Pošlete nám poslední vyúčtování a my vám zašleme nezávaznou nabídku na dodávky energií. Je to skutečně tak snadné.