Stanovisko k cenám elektřiny a plynu

16. 8. 2012

V posledních několika dnech se objevila v mediích informace o tom, že někteří dodavatelé zemního plynu špatně informují o svých cenách, a mohou tak zmást spotřebitele při rozhodování, kterého dodavatele si zvolí. Mezi citovanými společnostmi byla uvedena i naše společnost, což nás velmi mrzí, a proto si dovolujeme předložit následující stanovisko.

Společnost ELIMON a.s. se jako vůbec první z energetických společností přihlásila k Etickému kodexu obchodníka v energetických odvětvích, zveřejněného Energetickým regulačním úřadem. Bez ohledu k uvedenému se ale vždy chovala ke svým zákazníkům a i potenciálním klientům otevřeně, informovala o svých cenách a podmínkách dodávky pravdivě a neinkasovala žádné skryté poplatky.

Všechny námi uváděné ceny zemního plynu a elektrické energie se nemění, zůstávají i nadále pro zákazníky výhodné, a jsou uváděné v souladu s ustanovením energetického zákona. Naše ceníky jsme doplnili o tzv. regulované položky - distribuční poplatky (které nemají vliv na výběr dodavatele), ekologickou daň ze zemního plynu a z elektřiny, poplatek operátora trhu a celkovou cenu včetně daně z přidané hodnoty. Všechny naše nabídky a srovnávací kalkulačky, které tvoří podklad pro případnou změnu dodavatele, však s těmito položkami vždycky pracovaly a dávaly tak potenciálním i stávajícím zákazníkům pravdivý a nezkreslený přehled o výhodnosti naší dodávky.

Věříme, že toto vysvětlení je pro Vás dostačující a že i nadále budete naším spokojeným zákazníkem.

S úctou

Luděk Hora
ředitel společnosti

Přidejte se k nám a šetřete díky naší Svěží energii.

Je to snadné. Stačí se nám jen ozvat.

Nechte nám kontakt, zavoláme vám

Nemáte čas to teď řešit? Nevíte, co si připravit? Nic se neděje. Zavoláme vám a předáme si všechny potřebné informace.

Děkujeme za odeslání formuláře.

Nezávazná cenová nabídka

Pošlete nám poslední vyúčtování a my vám zašleme nezávaznou nabídku na dodávky energií. Je to skutečně tak snadné.