Energetický regulační úřad vydal Cenové rozhodnutí na rok 2024. V současné době implementujeme jeho znění do systému společnosti. Platební kalendáře, pokud to bude potřeba, zašleme v nejbližší možné době. Více informací v článcích.

Česká města svítí elektřinou již 130 let

25. 6. 2017

Vůbec prvním městem na území České republiky, ve které bylo instalováno veřejné elektrické osvětlení celoměstského významu, byl jihočeský Písek. 23. června 1887 František Křižík osvětlil střed města za pomoci obloukových lamp.

Elektrické lampy zpočátku napájela elektrárna s dynamy, kterou Křižík vybudoval ze starého mlýna. V roce 1900 mlýnské kolo nahradily dvě turbíny, o 20 let později pak Písek přešel na střídavý proud.

Do hlavního města Prahy se veřejné osvětlení poprvé dostalo v roce 1882, kdy Křižík obloukovými lampami osvětlil Hybernskou ulici. Ve větším rozsahu bylo realizováno ale až v roce 1888 na Žižkově, tehdy ještě samostatném, nově se rozvíjejícím městě.

Ať už elektřinou svítíte, topíte či vaříte, neváhejte nás kontaktovat a my Vám zdarma spočítáme, kolik můžete změnou dodavatele ušetřit.

ELIMON a.s., Vaše Svěží energie

Přidejte se k nám a šetřete díky naší Svěží energii.

Je to snadné. Stačí se nám jen ozvat.

Nechte nám kontakt, zavoláme vám

Nemáte čas to teď řešit? Nevíte, co si připravit? Nic se neděje. Zavoláme vám a předáme si všechny potřebné informace.

Děkujeme za odeslání formuláře.

Nezávazná cenová nabídka

Pošlete nám poslední vyúčtování a my vám zašleme nezávaznou nabídku na dodávky energií. Je to skutečně tak snadné.