mám zájem o dodávku Můj ELIMON

potřebujete poradit ?

Napište nám
+420 474 720 240 +420 220 512 422
+420 474 720 240

Česká města svítí elektřinou již 130 let

26. 6. 2017

clanek_mesto Vůbec prvním městem na území České republiky, ve které bylo instalováno veřejné elektrické osvětlení celoměstského významu, byl jihočeský Písek. 23. června 1887 František Křižík osvětlil střed města za pomoci obloukových lamp.

Elektrické lampy zpočátku napájela elektrárna s dynamy, kterou Křižík vybudoval ze starého mlýna. V roce 1900 mlýnské kolo nahradily dvě turbíny, o 20 let později pak Písek přešel na střídavý proud.

Do hlavního města Prahy se veřejné osvětlení poprvé dostalo v roce 1882, kdy Křižík obloukovými lampami osvětlil Hybernskou ulici. Ve větším rozsahu bylo realizováno ale až v roce 1888 na Žižkově, tehdy ještě samostatném, nově se rozvíjejícím městě.

Ať už elektřinou svítíte, topíte či vaříte, neváhejte nás kontaktovat a my Vám zdarma spočítáme, kolik můžete změnou dodavatele ušetřit.

ELIMON a.s., Vaše Svěží energie

Jak probíhá
změna dodavatele

  1. Přečtěte si naše Předsmluvní informace, Všeobecné obchodní podmínky a prohlédněte si Ceník pro daný region.
  2. V případě zájmu vyplňte elektronický formulář Smlouva o sdružených službách dodávky elektřiny, nebo jeho papírovou podobu.
  3. Vytiskněte a podepište Smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny, a společně s kopií svého posledního vyúčtování zašlete poštou.
  4. Součástí Smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny je Plná moc. Změna dodavatele je jen administrativní, stále budete mít stejného distributora a stejný elektroměr.
  5. Zašleme Vám potvrzenou kopii Smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny a následně originál Smlouvy společně s rozpisem plateb záloh.
  6. Stáváte se zákazníkem společnosti ELIMON a.s.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace