mám zájem o dodávku Můj ELIMON

potřebujete poradit ?

Napište nám
+420 474 720 240 +420 220 512 422
+420 474 720 240

České domácnosti loni zaplatily za plyn méně, elektřina naopak zdražila

18. 5. 2017

clanek_komodity Ceny zemního plynu pro české domácnosti v druhé polovině loňského roku oproti roku 2015 mírně klesly. V případě cen elektrické energie byla situace nicméně opačná, a domácnosti si tak oproti předminulému roku musely v průměru mírně připlatit.

V druhé polovině loňského roku vyšla 1 kWh plynu, tedy přibližně jedna desetinu metru krychlového, české domácnosti v průměru na 1,52 Kč, přičemž v roce 2015 cena dosahovala 1,58 Kč.

Ceny elektrické energie loni na rozdíl od plynu neklesaly. Zatímco v druhé polovině roku 2015 domácnosti platily za 1 kWh elektrické energie v průměru 3,8 Kč, o rok později to bylo 3,84 Kč.

Podle srovnání cen, které pravidelně vypracovává evropský statistický úřad Eurostat, platí české domácnosti za zemní plyn i elektrickou méně, než je průměr v Evropské unii. Přesto je však plyn i elektřina pro obyvatele ČR dražší vzhledem k jejich nižším průměrným příjmům.

ELIMON a.s., Vaše Svěží energie

Jak probíhá
změna dodavatele

  1. Přečtěte si naše Předsmluvní informace, Všeobecné obchodní podmínky a prohlédněte si Ceník pro daný region.
  2. V případě zájmu vyplňte elektronický formulář Smlouva o sdružených službách dodávky elektřiny, nebo jeho papírovou podobu.
  3. Vytiskněte a podepište Smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny, a společně s kopií svého posledního vyúčtování zašlete poštou.
  4. Součástí Smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny je Plná moc. Změna dodavatele je jen administrativní, stále budete mít stejného distributora a stejný elektroměr.
  5. Zašleme Vám potvrzenou kopii Smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny a následně originál Smlouvy společně s rozpisem plateb záloh.
  6. Stáváte se zákazníkem společnosti ELIMON a.s.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace