mám zájem o dodávku Můj ELIMON

potřebujete poradit ?

Napište nám
+420 474 720 240 +420 220 512 422
+420 474 720 240

Změny v distribučních sazbách od 1. dubna 2017

7. 4. 2017

vn Letošní duben s sebou přinesl změny u vybraných distribučních sazeb pro podnikatele (kategorie C) i domácnosti (kategorie D). Změny nejvíce pocítí podnikatelé a firmy, kteří již nebudou moct nově žádat o přiznání sazby C 35d a C 45d. Domácností se změny dotknou pouze minimálně.

Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu zavádí od 1. dubna letošního roku nově distribuční sazbu C 46d a zároveň omezuje přiznání sazeb C 35d a C 45d. Zákazníků, kteří doposud využívali těchto sazeb, se změna nedotkne a staré sazby budou moct využívat i nadále.

Změny nastávají i v případě distribučních sazeb D 01d a C 01d, které mohou být od 1. dubna 2017 nově přiznány pouze pro odběrná nebo předávací místa, do kterých není připojena výrobna elektřiny. Stejně tak od začátku měsíce není možné do odběrných nebo předávacích míst s touto distribuční sazbou připojit novou výrobnu elektřiny.

Distribučních sazeb D 01d a C 01d se týká i další nové omezení, kdy sazby nemohou být přiznány odběratelům se jmenovitou proudovou hodnotou hlavního jističe před elektroměrem přesahující 3x63 A. Ze stejného důvodu rovněž není možné u odběrných nebo předávacích míst s těmito distribučními sazbami od 1. dubna zvýšit jmenovitou proudovou hodnotu hlavního jističe před elektroměrem nad hodnotu 3x63 A.

Více informací a podmínky pro přiznání jednotlivých distribučních sazeb je možné nalézt v cenovém rozhodnutí Energetického regulačního úřadu či ve výkladovém stanovisku k přiznávání distribučních sazeb.

ELIMON a.s., Vaše Svěží energie

Jak probíhá
změna dodavatele

  1. Přečtěte si naše Předsmluvní informace, Všeobecné obchodní podmínky a prohlédněte si Ceník pro daný region.
  2. V případě zájmu vyplňte elektronický formulář Smlouva o sdružených službách dodávky elektřiny, nebo jeho papírovou podobu.
  3. Vytiskněte a podepište Smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny, a společně s kopií svého posledního vyúčtování zašlete poštou.
  4. Součástí Smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny je Plná moc. Změna dodavatele je jen administrativní, stále budete mít stejného distributora a stejný elektroměr.
  5. Zašleme Vám potvrzenou kopii Smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny a následně originál Smlouvy společně s rozpisem plateb záloh.
  6. Stáváte se zákazníkem společnosti ELIMON a.s.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace